وبلاگ دادآفرید

تصویب لغو روادید بین ایران و ارمنستان

تصویب لغو روادید بین ایران و ارمنستان

هیئت دولت ارمنستان با امضای موافقتنامه لغو روادید بین ارمنستان و ایران موافقت کرد.

به نقل از بخش دیپلماسی عمومی سفارت ایران در ایروان، هیات دولت ارمنستان روز پنجشنبه، دوم ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی، با امضای موافقتنامه لغو روادید بین ارمنستان و ایران موافقت کرد.

بر اساس این گزارش شوارش کوچاریان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان با اعلام این خبر افزود: امضای این موافقتنامه نه تنها موجب گسترش روابط دو جانبه خواهد شد بلکه تقویت روابط تجاری و اقتصادی دو کشور را نیز به همراه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: امضای موافقتنامه مزبور موجب افزایش رفت و آمد گردشگران دو کشور خواهد شد. کوچاریان توضیح داد که طبق توافق به دست آمده، شهروندان دو کشور که دارای گذرنامه عادی یا سیاسی هستند از این پس بدون دریافت ویزا و با شرط اینکه از آخرین سفر آنها ۱۸۰ روز گذشته باشد، می‌توانند حداکثر برای مدت ۹۰ روز در کشور مقصد اعم از ایران یا ارمنستان اقامت کنند.

موضوع لغو روادید بین دو کشور توسط سفیر قبلی کشورمان در ایروان پیگیری می‌شد که در ادامه در مذاکرات حضوری وزیر محترم نیروی کشورمان به عنوان رئیس کمیسیون مشترک و همچنین توسط وزیر محترم دادگستری کشورمان در دیدار با نخست وزیر ارمنستان در سفر اخیر خود به ایروان پیگیری شد.