وبلاگ دادآفرید

نگرانی از افزایش روزافزون گردشگران به ایتالیا

نگرانی از افزایش روزافزون گردشگران به ایتالیا

کشور ایتالیا با افزایش چشمگیر گردشگران تابستانی روبه رو شده است.

گردشگران بین المللی با وقوع حملات تروریستی در برخی کشورهای مهم اروپایی در پی یافتن مقاصد امن برای سفرهای خود هستند.

مرکز تاریخی شهر فلورانس و گرندکانال شهر ونیز که پیش از این نیز مملوء از گردشگران خارجی بود، حالا باید از موج جدید دیگری از گردشگران بین المللی نیز میزبانی کند. در مناطقی چون «cinque terre» که یکی از میراثهای جهانی یونسکو است اقداماتی برای کاهش ورود گردشگران انجام شده و امسال در مجموع ۱.۵ میلیون گردشگر اجازه بازدید از این منطقه را خواهند داشت؛ تصمیمی که مقامات ایتالیایی آن را برای حفاظت این منطقه ضروری میدانند.

«فابیو ماریا لازرینی»، رئیس هیئت گردشگری ایتایا گفت: مجریان تور تلاش میکنند اطلاعاتی پیرامون جاذبه های گردشگری ایتالیا در اختیار افراد بگذارند تا از این طریق گردشگران را در مناطق مختلف کشور پراکنده کنند و به سمت جاذبه های کمتر بازدید شده راهنمایی کنند. ایتالیا کشوری کوچک با میراث تاریخی فرهنگی فراوان است.

«لازرینی» ادامه داد: در حالیکه بیشتر گردشگران علاقمند به بازدید از کلوسئوم، آمفی تئاتر دو هزار ساله شهر رم هستند، همچنین میتوانند از حمام عمومی و باستانی «Baths of Diocletian» در رم نیز دیدن کنند. این مهم است که بدانیم افراد چرا سفر میکنند.

ایتالیایی ها که نگران افزایش تعداد گردشگران هستند، از سوی دیگر تلاش می کنند که گردشگران بیشترین هزینه را در این کشور داشته باشند، این در حالیست که گردشگران خارجی بطور متوسط ۳.۶ شب در ایتالیا اقامت میکنند.

«داریو ناردلا»، شهردار فلورانس در مصاحبه‌ای که سال گذشته با نشریه «آبزرور» داشت عنوان کرد گردشگران بازدید کننده از این شهر متعلق به دوره رنسانس معمولاً کارهای بیشتری علاوه بر گرفتن عکس با مجمسه ها میکنند و مقامات شهر فلورانس با افزایش مالیات ورودی گردشگران در تلاش هستند مشکلات گردشگری انبوه را در این شهر حل کنند.

یونسکو نیز سال گذشته با ابراز نگرانی از شرایط موجود در شهر تاریخی فلورانس اعلام کرد استراتژی مناسب برای رسیدگی به حضور بی شمار گردشگران در این شهر شکننده وجود ندارد.