اطلاعات کلی

آنتالیا از کوههای توروس با پوشش گیاهی از درختان کاج به سمت پایین جایی که دریای زلال و جوشان مديترانه قرار گرفته امتداد می‌یابد و به خط ساحلی نامنظم خلیج دور دست منتهی میگردد.
این شهر مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه به این شهر وارد می‌شوند. این استان دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن قرار دارد از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده، در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان، در شمالش قونیه، اسپارتا و بوردور، در غربش موغلا و در جنوبش دریای مدیترانه می‌باشد.

آنتالیا از نظر اقتصاد گردشگري، نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور تركيه دارد بطوري كه اين شهر را پايتخت گردشگري اين كشور مي‌دانند. همچنين آنتاليا تولید كننده محصولات کشاورزی شامل مرکبات، پنبه، گل، زیتون، روغن زیتون و موز است.

اين شهر كه به عنوان مركز گردشگري و تفريحي در تركيه محسوب ميگردد داراي جاذبه‌هاي فراوان و مناظر حيرت انگيزي مي‌باشد. در اين شهر بلوارهاي زيبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها خود نمائي ميكند. در اين شهر و در بخش قديمي و تماشایي آن منطقه كاله ايجي قرار دارد. بافت خاص منطقه كه شامل خيابانهاي كم عرض و پيچ در پيچ بوده به همراه خانه‌هاي قديمي كه توسط ديوارهاي قديمي محصور شده، بسيار جلب توجه مي‌كند.
بخش کاله ایچی شهر ویران شده و باروهای اطراف آن به شکل نعل اسب می باشد. باروها اثر مشترک دوره های یونان باستان، روم باستان، بیزانس ها، سلجوقیان و عثمانی ها است. باروها دارای 80 برج می باشند. در داخل باروها حدود 3000 خانه وجود دارد که شیروانیش با سفال پوشانده شده است. ویژگیهای این خانه‌ها تنها با معماری تاریخی آن خلاصه نمیشود بلکه این خانه‌ها نوع زندگانی، سنت‌ها و آداب و رسوم آن دوره‌ها را به بهترین شکل انعکاس میدهد. در سال 1972 سمتهای ایچ لیمانی وکاله ایچی شهر از سوی سازمان عالی معبدها و اثرهای قدیمی به عنوان منطقه تاریخی ثبت شده و مورد حفاظت قرار گرفته است. در آوریل سال 1984 به خاطر مرمت مجموعه کاله ‌ایچی آنتالیا سیب طلایی اسکارتوریسم از سوی اتحادیه نویسندگان توریسم بین المللی به وزارت فرهنگ اهدا شد.

شهر آنتالیا دارای اماکن تاریخی مهمی میباشد که از آن جمله میتوان به آسپندوس ، آمفی تـئاتر شهر سیده اشاره کرد.
آکوالند كه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه می‌باشد و در منطقه ساحلی کنیا آلتی قرارگرفته است. در این مکان شما و خانواده‌تان با بهره گیری از سرسره‌های مختلف و بازی‌های آبی متفاوت روز خوبی را سپری می نمایید.
پاموک کاله از شگفتی‌های بسیار عجیب است. آبهای کالسیوس با حرارت 35 درجه از ارتفاع 100 متری فرو میریزد و استخرهای بزرگ و متعددی را تشکیل میدهد. آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان بنام قصر پنبه ای مشهور شده است. استخرهای آبگرم این ناحیه خواص درمانی دارند.
تور كشتي كه شامل گشت دریایی بر روی آبهای گرم مدیترانه میباشد.
تور رافتینگ كه یک تور آبی بر روی رودخانه خروشان، سوار بر قایق‌های بادی با پوشیدن جلیقه های نجات، لحظات مهیج و شادی آوری را تجربه میکنید.
بازديد از شهر قديمی در مركز آنتاليا كه توسط رومی ها بنا شده است و با دیوارهای بلند كه به سمت دریا ختم می شود محاصره شده است.
اين شهر داراي دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد است. ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد و شنی میباشد و ديگري ساحل کنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد و ساحلی صخره‌اي است.
شهر بازي اين شهر روبري مركز خريد ميگروس نيز جايي تفريحي براي گردشگران است.
آبشار دودن (Duden) و كورشوفلي (Kursunli) كه در كنار هر كدام از آنها پاركهاي زيبايي وجود دارد از مكانهاي ديدني اين شهر هستند.

فرودگاه بزرگ و مدرن بين المللي آنتاليا در 13 كيلومتري شمال شرق اين شهر واقع شده است. حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي و تراموا ميباشد. تاكسي هاي اين شهر تماماً به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ كرايه با استفاده از تاكسيمتر انجام ميگيرد. با اين وجود كرايه تاكسي در اين شهر نسبتاً گران است. نرخ اوليه تاكسيمتر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار بوده و پس از طي يك مسير 10 كيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار با توجه به وضعيت ترافيك مي‌بايست پرداخت نمود. اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي‌نمايند.
تاكسيهاي ديگر تاكسيهاي ون هستند كه در شهر آنتاليا به نام دل موش ناميده ميشوند و ظرفيت 10 سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرار مي‌گيرند. اين تاكسيها در خطوط مشخصي حركت نموده و كرايه آنها ثابت است و براي هر نفر در  1.5 لير جديد مي‌باشد. اين خودروها در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي‌باشند و بنابه در خواست مسافر توقف مي‌نمايند.
يك خط تراموا نيز در اين شهر وجود دارد كه در خيابان ايشيك لار به موازات خيابان جمهوريت در يك خيابان يكطرفه درحال حركت است. بيشترين فروشگاهها و فست فودها نيز در اين خيابان قرار دارند.

ازمراکز مهم خرید در آنتالیا، فروشگاه میگروس که مجموعه‌ای از فروشگاه‌های معروف داخلی و خارجی میباشد میتوان اشاره کرد. همچنين در خيابان ايشيك لار به موازات خيابان جمهوريت در يك خيابان يكطرفه بسياري از فروشگاه‌ها به عرضه انواع البسه، كيف و كفش، جير و چرم و سوغاتي هاي محلي مي‌پردازند.

دیگر موارد

  • مقصد : آنتالیا
  • شروع قیمت : 1.295.000تومان
  • مدت اقامت : 6 شب و 7 روز
  • ایرلاین : TAILWIND
  • نوع بلیط : رفت و برگشت
  • پرواز : چارتر
توضیحات بیشتر

نرخ کودک زیر دو سال 250,000 تومان می باشد.

خدمات تور

خدمات: بلیط رفت و برگشت هوایی با پرواز تلویند , اقامت در هتل با منوهای هتل, ترانسفر فرودگاهی,راهنمای فارسی زبان, بیمه مسافرتی

جزئیات بیشتر
/******************************************/

سوالات متداول

سوالاتی که ممکن است برای شما هم پیش بیاید.

سوال جواب
پرسش های خود را از طریق تماس با ما یا شماره ی   203 20 886 021   مطرح کنید.